image image

Мартин Чой за 11-ти път печели титлата на България

Мартин Чой носител на 11-та титла в България

Първо място и счупен рекорд за състезателя

Мартин Чой с BMW спечели 11-ата си титла на България по мотоциклетизъм. Състезателят победи в клас SST 1000.

Звездата на GLOBUL Racing Team за пореден път не остави конкурентите си да го настигнат и постави рекорд в последния кръг от националния шампионат на пистата в Долна Митрополия, край Плевен. Спечели убедително надпреварата, като направи рекордно бърза обиколка 1.31.796.

Заради участието си в европейския шампионат, състезателят не беше карал във всички кръгове в България и задължително трябваше да спечели първото място, за да вземе титлата. Въпреки че имаше проблеми с мотора, Чой стигна до победа

„Доволен съм от поредния успех, въпреки явната липса на конкуренция“ – заяви Чой след награждаването.

Следващото състезание от европейския шампионат „Алпе Адрия“ ще се състой от 1 до 3 август в Познан (Полша).